В цьому питанні Вам допоможуть
Залиште номер, і ми Вам зателефонуємо
Розділ спільно нажитого майна при розлученні в м.Херсоні допоможе здійснити наш професійний адвокат. Розірвання шлюбу відбувається досить часто, і практично при кожному розлучення виникає безліч спірних питань, в основному майнового характеру. Добре, якщо при вступі в шлюб або перебуваючи в ньому, подружжя підписало шлюбний контракт, де прописали всі права на майно або зуміли самостійно прийти до компромісного, що задовольняє обидві сторони, варіанту. Але наш практичний досвід свідчить про те, що колишні супутники життя рідко здатні врегулювати без сторонньої допомоги таке питання, як поділ спільно нажитого майна і, звичайно, закінчують усі свої суперечки в суді. В цьому випадку, для підготовки до розгляду та участі в самому судовому процесі, буде необхідний адвокат по розділу майна. Без його допомоги кожної зі сторін буде складно зорієнтуватися у всіх законодавчих колізіях.
Порядок, за яким відбувається розділ майна після розлучення в Україні, закріплений в Цивільному Кодексі. Варто відзначити, що частіше за все суперечка виникає навколо нерухомого майна або автомобілів, але бувають моменти, коли подружжя сперечаються через речей, що мають цінність тільки для них. Тоді від юриста потрібні нестандартні рішення при зборі доказової бази. Розібратися у всіх тонкощах допоможе наш адвокат по розділу майна, який має глибокі знання в цій сфері.
Розділ квартири при розлученні - самий животрепетне питання, особливо якщо у пари є діти. В такому випадку поділ нерухомості між подружжям проходить з урахуванням інтересів дітей. У матері, з якою залишається жити дитина, більше шансів залишитися проживати в квартирі, однак для перестраховки все ж слід звернутися до грамотного адвоката по розділу майна, щоб убезпечити себе від різних несподіванок.
При розгляді даної категорії справ потрібно обов'язково врахувати безліч деталей. Заявити позов на розділ майна можуть спадкоємці, партнери по бізнесу, інші особи, але найчастіше такі конфлікти виникають саме між колишнім подружжям. Без професійної консультації адвоката по розділу майна, так само як і без проведення додаткових консультацій і операцій по оцінці, обійтися не вдасться, якщо вам належить розділ бізнесу при розлученні.
Поки інститут шлюбного договору ще досить слабо прижився в нашій країні, тому єдиний спосіб для подружжя розділити майно - звернення до суду. Як правило, відбувається одночасний розрив шлюбних відносин і розділ майна між подружжям при розлученні. Звичайно ж, колишня сімейна пара може поділити спільне майно самостійно, але зробити це виходить лише в одиниць.
Щоб здійснити розділ майна при розлученні або після нього (в межах 3-х років), суду необхідно з'ясувати такі обставини:
Якщо вам треба буде пройти цю досить неприємну процедуру, то, по-перше, постарайтеся заглушити весь свій гнів і оцінити ситуацію тверезо. По-друге, потрібно якомога швидше підшукати досвідченого юриста. Професійний адвокат по розділу майна відразу ж зможе оцінити ситуацію і допомогти вам зберегти якщо не всі, то хоча б більшу частину вашого майна.
Нерідко виникають ситуації, коли шлюборозлучний процес вже давно позаду, а майнове питання залишився відрегульованим. Або вже після розлучення з'являється додаткова інформація про майно, придбаному в період шлюбу (спільно нажите), і про приховування цього факту одним із подружжя. Послуги грамотного адвоката дозволять безболісно і в найкоротші терміни здійснити поділ спільного майна подружжя після розлучення. Затягування процесу може привести до пропуску строків позовної давності, втрати необхідних документів, ускладнить пошук свідків. Хороший адвокат по розділу майна просто не допустить цього.
Іноді буває дуже важко при написанні заяви скласти повний список спільно нажитого майна, що підлягає розподілу, який буде розглядатися в суді. У деяких ситуаціях один з подружжя при розірванні шлюбу «забуває» згадати про недавно купленої дачі, а буває і так, що він спочатку купував її на підставних осіб. Тільки досвідчений адвокат зможе попередньо зібрати всі відомості і правильно використовувати їх для розділу майна після розлучення.
Згідно з українським законодавством, на чоловіка і жінку, які живуть разом, як одна сім'я, але не перебувають у шлюбі, поширюються ті ж закони і норми Сімейного кодексу, що і на офіційно зареєстрованих подружжя. Це означає, що розділ майна в цивільному шлюбі відбувається за тим же принципом, що і у зареєстрованих подружжя, тобто є можливість поділу, придбаних під час проживання, речей, а також власності в судовому та досудовому порядку. В такому випадку здійснюється розподіл майна без розлучення, шляхом укладення між співмешканцями відповідної письмової угоди.
Розділ майна іпотека - складний процес, а винесені рішення суду завжди неоднозначні. Адже коли у колишнього подружжя є спільний кредит, який не погашено, до справи притягуються не тільки двоє співмешканців, а й третя сторона - банк. Тому, якщо є спільне майно в іпотеку, розділити його можна тільки після повної виплати кредиту. Також існують і інші варіанти поділу, які найкраще узгодити з досвідченими юристами.
Розділ майна після смерті його законного власника завжди виконується за заповітом, а право на отримання своєї частки мають тільки ті особи, які вказані в документі. Іншими словами, згідно статті 1241 ЦКУ, при розділі майна, кожен із спадкоємців має повне право вимагати виділену йому обов'язкову частку.
Також чимало нюансів виникає, якщо відбувається розділ майна в судовому порядку, де в якості об'єкта спору фігурує земельну ділянку. У цьому випадку конфлікт інтересів вирішується не тільки на підставі норм сімейного та цивільного права. Поділ земельної ділянки при розлученні відбувається, в тому числі, на підставі Земельного кодексу. У цій процедурі не обійтися без проведення оцінки ділянки, оформлення паспорта на нього, отримання прав власності, збору безлічі інших документів, що вимагають додаткових витрат часу і коштів. Колишнім подружжю може знадобитися додаткова консультація юриста, так як всі папери, що стосуються земельних питань та подаються до суду, мають бути оформлені з повним дотриманням законодавчих норм.
Договір про розподіл майна повинен бути складений у письмовій формі на підставі волевиявлення обох сторін. Даний вид цивільного угоди вважається дійсним тільки після завірення нотаріусом. Документ гарантує право кожного з подружжя на певний рухоме і нерухоме майно, а також передбачає чіткий розподіл часток. Крім того, в ньому має бути зазначено, що сторони зобов'язуються в майбутньому не претендувати на розділене згідно з домовленістю майно. На підставі нотаріально завіреної угоди власникам об'єктів нерухомості і транспортних засобів будуть видані нові правовстановлюючі документи.
Перед оформленням подібної «угоди» подружжя повинні поставити нотаріуса до відома про наявність шлюбного договору, якщо такий був укладений. У ньому можуть бути врегульовані правовідносини сторін, що стосуються спільної власності.
Вартість майна, яке відповідно до договору підлягає розподілу, визначається експертом, після чого з учасників угоди стягується сума в розмірі 1%, що передбачено законодавством.
Неподільним вважається майно, набуте одним із подружжя до укладення шлюбу. Крім того, не підлягає розділу власність, отримана в спадщину або оформлена за договором дарування. Предмети особистого користування при розлученні не діляться. Це стосується, в тому числі, коштовностей. Неподільної власністю є будь-які премії і нагороди, а також продукти інтелектуальної діяльності.
Розлучення з розділом майна подружжя несе не тільки негативні емоції для колишньої пари, він також зачіпає інтереси їхніх дітей. Розподіл квартири згідно із законодавством, чинним на Україні, в обов'язковому порядку враховує частку малолітньої дитини, що проживає в ній. Суд в першу чергу повинен подбати саме про інтереси дитини, і захистити його від незаконної втрати житла.
Іноді бувають випадки, коли суд може дещо відступити від принципу рівності часток (наприклад, якщо у вас є неповнолітні діти). Залежно від ситуації досвідчений адвокат по розділу майна допоможе утримати більшу частину майна або, навпаки, відстояти.